• /
  • /
  • /
  • /
  • /
/

Standart Vidalar

Vidalar

Genel kullanım amaçlı üretilen standart vidalar gerek işleme teknolojisi ve gerekse tasarımından ileri gelen avantajları ile her türlü termoplastik ve kauçuk hammaddelerin ekstrüzyon veya enjeksiyon yöntemi ile işlenmesinde ve eriyik haline dönüştürülmesinde kullanılmaktadır. Hammadde ve nihai ürünün spesifik özelliklerine göre vida dizaynında çeşitli karıştırıcı üniteler de yer alabilmektedir.

Bariyer Hatveli Vidalar ve Karıştırıcılar

Bariyer hatve bir çok termoplastik ve kauçuk vidalarına değişik tasarımlar ile uygulanabilmektedir. PE, PP, PS, ABS, PU, Soft-PVC ve bir çok termoplastiğe uygulanabilen bu dizaynın temel amacı karışım kabiliyetini artırmak ve daha kısa L/D oranlarında ham maddenin plastifiyesini sağlamaktır. Bununla beraber doğru uygulamalar ile kapasite artışı da sağlanabilmektedir. Kapasitede ve kaltiede artış sağlayan bu tasarım beraberinde iş gücü ve enerjide de tasarruf sağlamaktadır.
Vida üzerinde doğru bölgelerde doğru tip karıştırıcıların kullanılmasıyla da istenen karışımlar daha homojen bir şekilde yapılabilmektedir.

Standart Nitrasyonlu Vidalar

Eksrüzyon ve enjeksiyon vidaları standart uygulamalarda genel olarak nitrasyon çeliklerinden üretilmekte olup Ø25 mm’den Ø250 mm’ye kadar tek parça 400 mm boyda üretilmekte ve nitrasyon tekniği ile ısıl işlemde sertleştirilmektedirler.

Vidalarda Yüzey Kaplamaları

Özellikle PVC gibi korosif etkisi yüksek malzemelerin işlendiği vidalarda yüzey kaplama tekniği ile başta sert Cr olmak üzere farklı kompozit kaplama uygulanması, bazı uygulamalar için yüksek performans avantajı sağlamaktadır.